رفتن به محتوای اصلی
x

برای مشاهده فایل "معرفی اداره سراهای دانشجویی" کلیک کنید.

مقدمه:

دانشگاه و دانشجو از محورهای توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور محسوب می ­شوند و سرای دانشجویی به عنوان خانه دوم دانشجویان، در ارتقاء نشاط معنوی و حفظ آرامش روحی و روانی، توسعه فکر و اندیشه، اعتلای شخصیت و افزایش کیفیت تحصیلی دانشجویان نقش بسزایی دارد.

اداره امور سراهای دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان که از ادارات زیر مجموعه حوزه معاونت دانشجویی می باشد، مسئولیت اداره کلیه سراهای دانشجویی دانشگاه را در ابعاد مختلف بر عهده دارد و در همین راستا اهتمام جدی داشته تا محیطی امن، آرام و بانشاط را برای اسکان بهینه دانشجویان فراهم آورد و ضمن تأمین نیازهای خدماتی و رفاهی دانشجویان به ارتقاء کمّی و کیفی سطح زندگی دانشجویی در سراها بپردازد.

با عنایت به حجم روزافزون دانشجویان علاقمند به تحصیل، بر اساس امکانات رفاهی موجود در دانشگاه و به منظور کاهش نگرانی دانشجویان در تأمین مسکن مناسب در طول تحصیل، دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف توزیع بهینه امکانات در بین دانشجویان، اقدام به اسکان دانشجویان واجد شرایط، در سراهای دانشجویی (مجردین و متأهلین) در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می نماید. دانشجویان نیز با سکونت در سرای دانشجویی ضمن رعایت حقوق دیگران و پایبندی به مقررات و آئین نامه ­ی سرای دانشجویی، به استراحت و سپری کردن بخشی از اوقات فراغت خود پرداخته و از امکانات رفاهی، فرهنگی، ورزشی، آموزشی و خدماتی موجود در سرای دانشجویی و امکانات عمومی دانشگاه بهره مند می شوند. 

معرفی سراهای دانشجویی و خدمات اداره سراها:

هم اکنون سراهای دانشجویی موجود در دانشگاه در سه بخش کلی سرای دانشجویی برادران، سرای دانشجویی خواهران و سرای دانشجویی­ متأهلین، در مجموع با 13 بلوک سرای دانشجویی برای حدود 4000 دانشجوی مجرد (سراهای مجردین) و حدود 280 دانشجوی متأهل (سراهای متأهلین) پذیرای دانشجویان واجد شرایط اسکان می باشند.

امکانات عمومی:

با توجه به موقعیت جغرافیایی استقرار سراهای دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان در محوطه داخلی دانشگاه، دسترسی ساکنین سراها به امکانات عمومی دانشگاه از جمله مهمانسرای دانشگاه، زمین ها و محوطه های ورزشی، سالن های ورزشی و بدنسازی دانشگاه، اتاق های فرهنگی، مجموعه غذاخوری مرکزی، رستوران ها، کافی نت، خشکشویی، بازارچه دانشجویی شامل غرفه های (پیرایشگاه، خیاطی، لوازم التحریر، مواد غذایی و میوه، پوشاک، لوازم بهداشتی، فست فود، لوازم موبایل، آتلیه عکاسی)، نانوایی، آژانس تاکسی سرویس دانشگاه و... به راحتی میسر می باشد.

امکانات اختصاصی:

سراهای دانشجویی موجود در دانشگاه بر اساس نوع اسکان (مجردین و متأهلین، خواهران و برادران و...)، امکانات ویژه ای را در اختیار ساکنین سرا قرار می دهند. به طور کلی سراهای متأهلین دارای سیستم سرمایش و گرمایش و موکت بوده و سایر سراهای دانشجویی دارای امکانات جانبی رفاهی مانند سالن­ مطالعه، سالن تلویزیون، نمازخانه، کانون های فرهنگی، آبدارخانه های مجهز به اجاق گاز و دستگاه های آب جوش و آبسردکن، سالن­ها و اماکن مجهز به امکانات ورزشی، سرویس ­های بهداشتی، دستگاه برس کفش، جاروبرقی، آئینه قدی، فروشگاه مواد غذایی، غرفه زیراکس، بازارچه دانشجویی و کافی­ نت می­ باشند.

همچنین اتاق های سراهای مجردین مجهز به امکاناتی از جمله یخچال، فرش و موکت، جاکتابی، میز و صندلی، تخت خواب، جالباسی، جاکفشی، جاظرفی، خط تلفن، اینترنت، سیستم سرمایش و گرمایش، حمام (به غیر از سراهای دانشجویی الغدیر، خوابگاه های 9 و 10 خواهران، خوابگاه 5 برادران) و روشویی (به غیر از سراهای دانشجویی الغدیر، خوابگاه های 7 و 9 و 10 خواهران، خوابگاه 5 برادران) می باشند.

« شماره تلفن‌های داخلی مورد نیاز (با پیش شماره 3391) »

مخاطب سمت سازمانی شماره تماس
سجاد رئیسی رئیس اداره سراهای دانشجویی 2408
هاجر زاهدی مسئول دفتر اداره سراها 2408
احمدرضا زمانیان کارشناس اداره سراهای دانشجویی 2413
حسینعلی توحیدی کارشناس اداره سراهای دانشجویی 2413
ابوالفضل بنی مسنی ناظر سرای دانشجویی 2396
رسول عموشاهی  سرپرست سرای دانشجویی صدرا و مسئول خوابگاه 4 برادران  4370
یوسف فتحیان مسئول خوابگاه 3 برادران 2393
محمدحسین غفارپور سرپرست سرای دانشجویی الغدیر 2394
احمدرضا مسیبی مسئول خوابگاه 5 برادران 2395
ناظرین مجموعه صدرا 4181
مهدی فاتحی کمک مسئول مجموعه سرای دانشجویی الغدیر 2396
ناظرین مجموعه الغدیر 2396
مریم السادات محرک پور سرپرست سرای دانشجویی صدف 2431
زهرا عموشاهی کارشناس اجرایی سرای دانشجویی صدف 2431
پروین زرین کلاه ناظر سرای دانشجویی 2845
زهرا رحیمی ناظر سرای دانشجویی 2845
سمیه زمانی ناظر سرای دانشجویی 2845
فاطمه زه تاب ناظر سرای دانشجویی 2845
فرزانه ناصری ناظر سرای دانشجویی 2845
فرحناز ملکی ناظر سرای دانشجویی 2845
رقیه حیدری آیت ناظر سرای دانشجویی 2845
فرنگیس کمالی ناظر سرای دانشجویی 2845
فاطمه زهرا نوربخش ناظر سرای دانشجویی 2845
محمدرضا ابراهیمی ناظر سرای دانشجویی 4181
سیدابوذر موسوی ناظر سرای دانشجویی 4181
کاظم نامداریان سرپرست مجموعه متأهلین 2606

 

تحت نظارت وف ایرانی